Sportovní workshop Fotíme tenis s Pavlem Lebedou

Přijďte se naučit jak atraktivně fotit tenisové turnaje! Workshopem vás provede profesionální sportovní fotograf Pavel Lebeda.
20. 7. 2024, Praha
od 9:30

Po obdržení akreditací opravňujících k fotografování bude následovat prohlídka areálu, ukážeme si fotopozice u jednotlivých kurtů a cesty k nim, pak přejdeme do tiskového centra, kde si s Pavlem Lebedou promluvíte o náplni workshopu. Proběhne i rozdělení fototechniky, kterou si budete moci zapůjčit od Canonu. Pokud máte zájem o půjčení fotoaparátu nebo objektivu, prosíme, abyste po své registraci zaslali jakou techniku byste preferovali na e-mail info@akademiefoceni.cz. Nejpozději však 17.7.2024.

Zahájení fotografování bude v 11 hodin. Podle rozpisu zápasů kvalifikace turnaje WTA Livesport Prague Open 2024 si vyberete zápasy. Samozřejmě lze střídat jednotlivé fotopozice. Opustit či přijít na fotopozici je možné pouze v době přestávky mezi gamy (jejich součet je vždy liché číslo), kdy hráčky sedí na lavičkách. Jindy není možné odcházet ani přicházet! Tenis je sport vyžadující klid při hře nejen od diváků, ale i od všech ostatních, fotografy nevyjímaje.

Ve 13 hodin se sejdeme v tiskovém centru, kde zpracujete své fotografie. Při workshopu byste měli částečně poznat práci sportovního fotografa pod tlakem uzávěrek ve zpravodajství, proto byste měli hodinu na zpracování a odeslání 3 fotografií. Během workshopu bude probíhat výzva o nejzajímavější reportážní fotografii. Výherce této soutěže obdrží dárek od Canonu. Tři nejzajímavější fotografie vybere přímo Pavel Lebeda. Uvítáme možnost sdílení Vašich fotografií na sociálních sítích, pokud byste nesouhlasili, oznamte nám to, prosím.

Důležité upozornění: Nezapomeňte si přinést svůj vlastní počítač či jiné médium pro následnou postprodukci.

Prosíme vás, abyste na workshop přišli s vlastní paměťovou SD kartou, na které si budete ukládat své fotografie.

Vaše osobní věci budou po celou dobu pobytu na turnaji v hlídaném tiskovém středisku, takže se nemusíte obávat o jejich bezpečnost.

Focení u hřiště je na vlastní nebezpečí.

Místo srazu bude u pokladen u vstupu do areálu.

Školitelé
Fotografie z kurzu
Kurzy foceníKurzy foceníKurzy focení

Další vypsané kurzy
Sportovní workshop Fotíme tenis s Pavlem Lebedou

20. 7. 2024 09:30, Praha

Sportovní workshop Fotíme tenis s Pavlem Lebedou

Přijďte se naučit jak atraktivně fotit tenisové turnaje! Workshopem vás provede profesionální sportovní fotograf Pavel Lebeda.

Sponzorováno Canonem