Workshop práce s přirozeným a umělým světlem

Tento workshop vám otevře dveře do světa světel a stínů, ze kterého již není návratu.

Nejde vám to a nikdy nepůjde, dokud se do toho pořádně neopřete a nezačnete experimentovat se světlem. Světlo je všude kolem nás a pro fotografa je světlo jeden z hlavních důvodů, proč se může fotografie stát nádherným celoživotním dobrodružstvím.
Práce se světlem je strašně jednoduchá pro člověka, který ho přirozeně vnímá, zároveň může být něčím zcela nepochopitelným pro ty ostatní. Jak už to bývá s učením, je potřeba začít od jednodušších věcí a propracovat se ke složitějším. Tento workshop vám otevře dveře do světa světel a stínů, ze kterého již není návratu.
Nepůjde jen o nastavení blesku a otočení foťáku proti slunci, ale rádi bychom vám předali nadšení a radost z hledání paprsků slunce mezi stromy a vymýšlení kompozice tak, aby to do sebe zapadlo. Jak si pomoct když slunce zkrátka není, nebo jak využít sebemenšího záblesku uprostřed tmavého lesa.

S sebou si přineste fotoaparát s objektivy (širší i delší ohniska, ideálně s dobrou světelností), nabitou baterií, paměťovou kartou a případně stativ (monopod).
Workshop proběhne v lesích v prostoru mezi Karlíkem a Vonoklasy na Praze západ. Přesné místo srazu upřesníme před workshopem.
K dispozici bude pestrá paleta fototechniky Canon.

Místo konání

Adresa:
V lesích mezi Karlíkem a Vonoklasy na Praha západ

Školitelé
Fotografie z kurzu
Kurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy foceníKurzy focení

Další vypsané kurzy
Sportovní workshop Fotíme ragby

19. 6. 2024 17:30, Praha

Sportovní workshop Fotíme ragby

Přijďte se naučit jak atraktivně fotit zápasy v ragby! Workshopem vás provede profesionální sportovní fotograf Pavel Lebeda.

Sponzorováno Canonem
Focení na závodech motocyklů WorldSBK 2024 Czech Round

20. 7. 2024 10:00, Most

Focení na závodech motocyklů WorldSBK 2024 Czech Round

Přijďte si vyzkoušet techniku Canon v rámci mistrovství světa motocyklů kategorie superbike. V ceně workshopu je volný vstup na akci. Vhodné už pro začátečníky.

Sponzorováno Canonem
Focení na závodech Czech Truck Prix

31. 8. 2024 10:00, Most

Focení na závodech Czech Truck Prix

Přijďte si vyzkoušet techniku Canon v rámci mistrovství Evropy okruhových tahačů CZECH TRUCK PRIX závodu závodních tahačů. V ceně workshopu je volný vstup na akci. Vhodné už pro začátečníky.

Sponzorováno Canonem